5 סדרות מומלצות על נשים בנטפליקס (מעודכן ל-2020)

הוליווד

אם יש משהו שריאן מרפי יודע לעשות זה סדרות כיפיות. היוצר של ״גלי״, ״אימה אמריקאית״ ו״לאכול, לאהוב, ולהתפלל״, חוזר עם סדרה חדשה, והפעם המוקד הוא לא תיכון אמריקאי אלא דווקא הוליווד הזוהרת. בין הדמויות הראשיות בסדרה, ניתן למצוא גם את דמותה של האטי מקדניאל, השחקנית השחורה הראשונה שזכתה באוסקר, דמות המבוססת על רוק הדסון, השחקן האגדי שנאלץ לחיות את חייו עמוק בארון, סוכן שחקנים חסר גבולות ועוד. 

ב-2019 הוליווד סערה כשריאן מרפי נטש את ערוצי הטלוויזיה, בית גידולו, והוחתם על ידי נטפליקס על עסקה בסך 300 מיליון דולר. ׳הוליווד׳ זו הסדרה הראשונה שמרפי פיתח במסגרת העסקה, ובינתיים נראה שמדובר בהשקעה מעולה מצידה של נטפליקס .

גם למי שלא אוהב ולא מכיר את תקופת הזוהר של הוליווד – ההנאה מובטחת. 

בשבילי אתם מתים

כריסטינה אפלגייט חוזרת בסדרה חדשה, הומוריסטית ואפלה, בה היא מגלמת אלמנה צינית ומרירה (ג׳ין) הפוגשת בקבוצת שיקום את ג׳ודי, גם היא אלמנה. הן הופכות במהרה לחברות טובות, אבל אז ג׳ין מגלה שג׳ודי היא לא בדיוק מי שהיא מציגה. 

את הסדרה מפיקים ליז פלדמן (שהיתה הכותבת הראשית של התוכנית של אלן דג׳נרס במשך שנים), וויל פארל (״זולונדר״, ״לגו: הסרט״) ואדם מקיי (״מכונת הכסף״) – כל אחד מהם גאון קומדיות בפני עצמו. 

מיי וג׳ורג׳

סדרה קומית קלילה וחמודה על מיי, קומיקאית בתחילת דרכה שמתאהבת בג׳ורג׳. מיי היא נרקומנית לשעבר, וג׳ורג׳ מתמודדדת עם אתגרי היציאה מהארון בפניה חבריה ומשפחתה. 

את הסדרה כתבה וביימה מיי מרטין, סטנדפיסטית קנדית, שבעצמה הינה מכורה לשעבר. 

בזכות עצמה

מאדאם סיג׳יי וולקר נולדה להורים ששוחררו מעבדות – וסיימה את חייה כמיליונרית בכוחות עצמה. היא נחשבת לאישה הראשונה שהפכה למיליונרית בזכות עסק שהקימה, כאשר התחילה לחוות נשירה מסיבית. אחיה עבד אז כספר, והיא גילתה כמה בעיות יש לשחורים (ובעיקר לשחורות) עם השיער שלהם, בעיקר כי כל מוצרי השיער נועדו לאנשים עם שיער אירופאי ולא אפריקאי. 

אז היא הקימה את הסדרה הראשונה לטיפוח שיער אפרו-אמריקני, ותוך כדי כך – הפכה לאחת הנשים העשירות בארצות הברית. 

אוקטביה ספנסר (״העזרה, ״מאחורי המספרים״) מגלמת את הדמות הראשית. 

10% אחוז

בניגוד לסדרות האחרות ברשימה, זו לא סדרה באנגלית אלא בצרפתית. אבל היי, מה רע בפריז? 

הסדרה עוקבת אחרי סוכנת שחקנים מצליחה למחצה בפריז, וכל פרק מציב במרכזו כוכב או כוכבת קולנוע צרפתים. ואם חשבתם ששחקנים צרפתים מתנהגים פחות כפרימדונות מהשחקנים בהוליווד -טעיתם בוגדול. אחת הסדרות השנונות, המצחיקות והכיפיות של השנים האחרונות. 

אחת הדמויות הראשיות בסדרה היא אנדריאה, סוכנת שאפתנית לסבית וקצת חסרת גבולות – דמות שרק בשבילה שווה לראות את הסדרה. וגם עבור ארלט, הסוכנת הוותיקה והקורעת עם הפודל.

אהבתם/ן? שתפו​

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אולי תהנו גם מהסיפורים הבאים

כתיבת תגובה